Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                             

JESIENNE ŚWIĘTA

 

Po raz kolejny, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, 18 września zainaugurowali ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. Obok młodzieży szkolnej brały w niej udział także osoby dorosłe. Celem akcji, której patronuje Organizacja Narodów Zjednoczonych i fundacja Nasza Ziemia, jest skupianie mieszkańców całego globu wokół idei ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem problemu odpadów. Co roku w 80 krajach, w akcji „Sprzątanie świata” uczestniczy około 35 milionów ludzi. Nasze dzieci i młodzież, wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, w ciągu dwóch godzin zebrały we wsi i przylegającym do niej lasku blisko 150 kg śmieci. Całą akcję koordynował pan Andrzej Piwowarczyk. Dodatkowo, w celu podniesienia świadomości ekologicznej uczniów, odbył się konkurs plastyczny „Pomagajmy Ziemi codziennie”, koordynowany przez panią Mariolę Piwowarczyk. Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymali: Klaudia Bielska, Klaudia Łukawska, Dominika Piasecka, Dominika Andruszków, Jakub Piwowarczyk.

Kolejnym świętem obchodzonym w naszej szkole było Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się na przyszkolnym podwórku. Wspólne zabawy, tańce, pląsy, gry i wyścigi, oczywiście wszystkie z ziemniakiem w roli głównej, były świetną okazją, aby się zintegrować i miło spędzić czas. Każdy mógł spróbować swoich sił w wybranej przez siebie konkurencji, a do wyboru były: rzut ziemniakiem do wiadra, sadzenie ziemniaków, zbieranie ziemniaków, obieranie ziemniaków na czas, bieg z ziemniakiem na łyżce, ziemniaczany slalom, konkurs na najdłuższy obierek. W każdej konkurencji zwycięzca otrzymywał medal, a pozostali słodkie upominki. Pieczone w ognisku ziemniaki pachniały na całym podwórku, rozchodziły się również zapachy kiełbasek z grilla, które z wielkim apetytem zjadały dzieci. Można było aktywnie spędzić czas, smacznie zjeść i coś wypić podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka”, którego organizatorem były pani Manuela Walczok i opiekun Samorządu Uczniowskiego. Integracyjna impreza spełniła swoje zadanie, a każdy mógł wrócić do domu z nagrodami.

 

R. Boduch

wstecz